Listopad 2008

Batman na kus řeči xDD

24. listopadu 2008 v 12:25 | Sabienna |  Filmy Heatha Ledgera
Opravdu obsáhlý článek ohledně Batmana, všechno od natáčení, přes recenzi až po herecké obsazení.
Sama jsem to ještě nečetla, ale recenzi jsem si přečetla na kfilmu.net o hercích taky něco málo vím :D a na táčení? mě jde spíš o to co bude na plátně, ale něco ohledně natáčení a Heatha Ledgera jsem četla...xDD ten článek není zdaleka celej, sem se nevejde,...o strašně moc přesahuje limit 20000 slov xDD

Tohleto jsem vzala buďto z kfilmu.net a nebo z csfd.cz, takže kdyby někdo kopíroval, tak jedině s originálním zdrojem! ;))

Akční/drama/krimi/mysteriozní/thriller, USA, 2008, 152 min., od 12 let
The Dark Knight
Kinopremiéra v ČR 7.8.2008 v SK 24.7.2008 s titulky
nyní v kinech 4. nejnavštěvovanější
3. nejlépe hodnocený

Motto: Vítejte ve světě bez pravidel...

Krátký popis
Batmanův boj se zločinem je čím dál tím riskantnější. Temný hrdina se proto spojí s poručíkem Jimem Gordonem a právníkem Harvey Dentem, aby s jejich pomocí zbavil město Gotham City několika nebezpečných zločineckých organizací. Jejich tajné spojenectví začne brzy přinášet hmatatelné výsledky. V ulicích města však záhy začne řádit nevypočítatelný zločinec Joker, který mezi obyvateli šíří strach a zmatek.

Režie: Christopher Nolan
Herci: Christian Bale, Michael Caine, Heath Ledger, Maggie Gyllenhaalová, Gary Oldman,...

Pokud jenom trochu sledujete filmové novinky, nemohlo vám jméno "Dark Knight" uniknout. Ano, řeč je o TOM snímku, který vyprodává kina a o kterém se hovoří jen v superlativech. A nutno dodat, že právem. Nolanův rytíř je totiž opravdu "temný". Bruce Wayne alias Batman (Christian Bale) ne…

O natáčení

"Někteří lidé neusilují o nic co je logické - například o peníze. Nejde je podplatit, vydírat, neuspěješ u nich s rozumem ani s vyjednáváním. Někteří lidé by chtěli vidět svět v plamenech."

Filmem Batman začíná napsal režisér/scenárista Christopher Nolan novou kapitolu batmanovské série, přivedl legendární postavu k jejím kořenům, vysvětlil jak a proč se z multimiliardáře Bruce Waynea stal maskovaný bojovník se zločinem, kterého svět zná jako Batmana. Ve filmu Temný rytíř se Nolan vrací k batmanovské sáze s tím, že postava maskovaného bojovníka se zločinem je "již pevně zformovaná".

Nolan dále uvádí: "Domnívám se, že na konci minulého filmu jsme Batmanův svět opustili na velmi zajímavém místě. Konec naznačil neobyčejně záhadný směr, jakým by se příběh mohl do budoucna rozvinout." Nolan při psaní synopse nového příběhu spolupracoval s Davidem S. Goyerem, se kterým spolupracoval již na scénáři Batman začíná. Při psaní scénáře filmu Temný rytíř se Nolan spojil se svým bratrem Jonathanem.

Ve filmu Temný rytíř se podle Nolanových slov více soustředili na to, jak už samotná Batmanova existence proměnila atmosféru ve městě Gotham. Na konci filmu Batman začíná jsme naznačili možnost eskalace zla - snahou o vymýcení zločinných kartelů a útokem na jejich zájmy může Batman vyvolat nebývale silnou odezvu, a ta chvíle právě nastala. Jeho křížová výprava má velmi negativní důsledky."

Producent Charles Roven uvádí, že celá záležitost se nedotýká jen gothajských kriminálních živlů, ale jde ještě dál. "Batman na jedné straně zbavil Gotham zločinu a korupce, které sužovaly město, ale vzniklé vakuum zároveň přilákalo ještě nebezpečnější kriminální živly, které danou situaci berou jako šanci na ovládnutí města."

Producentka Emma Thomas dodává: "Ve filmu Batman začíná jsme se zaměřili na formování samotné postavy - jak se z traumatizovaného a ustrašeného Bruce Waynea stal Batman, který se učí zvládat svůj hněv a postupně objeví svůj životní smysl v boji se zločinem a korupcí. Ve filmu Temný rytíř je Batman pro obyvatele a policii Gothamu známou persónou. Jedni jej považují za hrdinu, druzí se tážou, zda nakonec nepůsobí víc zla než dobra. Příchod nového zločince rozvíří nepříjemné otázky.

"Na celé věci je pikantní," říká Thomas, že "miliardářský playboy Bruce Wayne, který si může dovolit silná auta, po boku vést houfy nádherných žen a nestarat se o okolní svět, je ve skutečnosti někým jiným, než za koho se vydává. Když si Bruce nasadí Batmanovu masku, aby ukryl svou pravou identitu, obrací se perspektiva: pravou identitu Bruce Waynea určuje maska. Veřejná osoba Bruce Wayne je jen maska, jíž si nasazuje kvůli tomu, aby mohl existovat v našem světě."

Počátky však byly docela jiné. Christian Bale k otázce dvojznačné identity Bruce Waynea/Batmana uvádí: "Bruce si myslel, že jeho úkol brzy skončí, Batman se obyvatelům Gothamu stane vzorem odvahy, a on bude moct postavu tajemného bojovníka opustit. Čím dál hlouběji si však uvědomuje, že odejít ze scény není zdaleka tak snadné. V dané chvíli je to vlastně naprosto nemožné. Objevili se totiž noví nepřátelé, před kterými musí obyvatele města uchránit." Tím nejnebezpečnějším nepřítelem ze všech je Batmanův stín - maniakální, zákeřný a nelítostný Joker. "Joker je jedním z největších mizerů, jací se kdy ocitli na plátně," říká Nolan. "Joker je svým způsobem stejná ikona, jakou je Temný rytíř, což nám nabídlo nové možnosti vývoje postav. Zároveň jsme však chtěli vytvořit zápornou postavu, která bude navzdory svému výstřednímu zjevu a pobuřujícímu jednání zakotvena v realitě. Snažili jsme se udržet realistický směr nastavený filmem Batman začíná a proto jsme si řekli, že Joker by měl být v kontrastu ke svému jménu neobyčejně vážný. Nakonec jsme přišli s pojetím, že Joker zosobňuje nejextrémnější formu anarchie - je silou chaosu, kriminální živel, který neuznává žádný řád a vyšší smysl, a tudíž jeho činy nelze ani pochopit. Je neobyčejně ničivou silou a své zabijácké nátury si báječně užívá. Člověka při tom úplně mrazí."Recenze

Pokud jenom trochu sledujete filmové novinky, nemohlo vám jméno "Dark Knight" uniknout. Ano, řeč je o TOM snímku, který vyprodává kina a o kterém se hovoří jen v superlativech. A nutno dodat, že právem. Nolanův rytíř je totiž opravdu "temný".


Bruce Wayne alias Batman (Christian Bale) neúnavně pokračuje ve svém boji proti zločinu v Gotham City. Kromě starého známého poručíka Gordona (Gary Oldman) má však i dalšího spojence - nového státního návladního Harveyho Denta (Aaron Eckhart), který je zároveň i novým přítelem Wayneovy lásky Rachel (Maggie Gyllenhaal). V okamžiku, kdy se zdají být zločinecké organizace zatlačeny do kouta se však objevuje protivník zcela nového formátu - ďábelský Joker (Heath Ledger). A Batman bude potřebovat nejen všechny své bathračky, ale i pomoc starých přátel, věrného sluhy Alfréda (Michael Caine) či Luciuse Foxe (Morgan Freeman), aby hru o osud Gotham City neprohrál...


Britský režisér Christopher Nolan nasadil laťku své úrovně hodně vysoko už svým tříminutovým debutem "Doodlebug" z roku 1997 a že se od té doby neustále posouval výš a výš názorně ukazují například skvělé snímky "Dokonalý trik", nebo "Batman začíná". V novém příběhu o netopýřím hrdinovi se však pan režisér doopravdy překonal a chvála přicházející ze všech stran je rozhodně na místě. Nezměrné pozitivní reakce a vynikající divácký ohlas (cyniky dávaný do souvislosti s nedávnou tragickou smrtí Heatha Ledgera) však má i svou stinnou stránku - člověk kvůli nim přichází do kin už dopředu naladěný na podezíravou notu a s ironickým úšklebkem "tak mi ten zázrak tedy předveďte". Je ovšem fér druhým dechem dodat, že většina takových diváků odchází po dvou a půl hodinách filmu ze sálu s pocitem, že něco takového tu už hodně dlouho nebylo. Ale podívejme se na "Temného rytíře" zblízka.


Ačkoliv to zní extrémně, "Temný rytíř" má tolik kladných stránek, že je těžké odněkud začít. Největší síla snímku dřímá pravděpodobně v atmosféře, které se dají přisoudit přívlastky jako "drsná", "chladná, "nervy bičující", "šílená", a především "temná". Už pořádně dlouho nebyl v kinech k vidění takhle temný snímek (natožpak v ranku "akčních filmů"). Jediná škoda je, že tvůrci nacpali scénář dějem natolik, že se nejhlavnější "hrdina" (Gotham city) nedostane pořádně ke slovu. To se však dá lehce odpustit a zapomenout, neboť (jak již bylo nastíněno) je 150 minut filmu i tak beze zbytku nasyceno dějem, který navíc nutí návštěvníka kina být neustále ve střehu. A právě díky tomu atmosféra filmu diváka pomalu stravuje, aby ho nakonec dovedla k dokonalému pocitu, že celý svět se hroutí a není nic, co by jej dokázalo zachránit. Právě gradující konec vyvolává dojem oné "největší tmy před rozbřeskem", který naštěstí tvůrci neshodili laciným hollywoodským happy endem.


Mezi další silné opěrné body filmu patří jakýsi psychologický prvek, ať už se jedná o bizarní duševní obrazy Jokera, nebo posouvání hranic a definic "hrdiny". Navíc to, že bratři Nolanové, tvůrci scénáře, nedělají z Gotham City ideální místo na zemi, přidává výsledku na sugestivitě, opravdovosti a uvěřitelnosti. Samostatnou kapitolou jsou skvěle vybudované dialogy a některé brilantně načasované hlášky - kde má být vtip, je vtip, kde má být myšlenka, je myšlenka a ještě se najdou místa, kdy film malinko nadzvedne dusný rubáš atmosféry, a naznačí, že se nebere zase až tak smrtelně vážně. Sympatické je i to, že ačkoliv "Temný rytíř" akcí rozhodně nešetří, není film postavený na počítačových tricích, které by měly dotahovat, nebo zakrývat ostatní nedostatky (ačkoliv méně nepřehledného "sonarování" by neuškodilo).


Tím se přesouváme ke skvělému vizuálnu, které klade důraz především na potemnělé odstíny šedi, podtrhující celkový chlad a ponurost snímku (některé kompozice záběrů navíc doopravdy lahodí oku). K tomu přičtěte vynikající soundtrack a získáte výsledek, který na mainstreamový blockbuster vykazuje až nečekaně "umělecké" atributy. I kdyby výčet kladů "Temného rytíře" končil na tomto místě, měli bychom před sebou velmi solidní počin. Tvůrci filmu však mají v rukávu ještě jedno pořádné eso (či spíše žolíka) - Jokera.


Ač už jste to asi někde četli, nebo slyšeli, je to pravda - "Temný rytíř" je opravdu především sólem pro Heatha Ledgera, který zde vysloveně exceluje (řečeno čistě bez ohledu na jeho tragickou smrt). Ačkoliv byl pro mnohé jediným pravým Jokerem Jack Nicholson z Burtonova "Batmana" z roku 1989, Ledgerův "klaun" mu může s hlavou hrdě vztyčenou konkurovat. I když "konkurovat" není to správné slovo, neboť oba Jokeři se od sebe dost liší.
Tam, kde je Nicholsonův Joker zvráceně groteskní působí Ledger vyšinutě a démonicky. Drobné obličejové tiky, šílený výraz v očích a vůbec celkové nasazení Ledgera v každíčkém záběru dokonce upozaďuje i hlavní postavu příběhu - Batmana v podání jinak velmi solidního Christiana Balea. Ostatní herecké výkony si také drží slušný nadstandard, ať už jde o (jako vždy) příjemného Michaela Cainea, moralizujícího Morgana Freemana, odhodlaného Garyho Oldmana, nebo rozpolceného Aarona Eckharta. Nejslabším článkem silné sestavy zůstává tak trochu nijaká Maggie Gyllenhaal, která v roli Rachel Dawesové vystřídala Katie Holmesovou.


"Temný rytíř" je dalším vývojovým článkem nejen pro scénáristicko-režijní tandem Jonathan Nolan/Christopher Nolan, ale i pro celý žánr zfilmovaných dobrodružství komiksových hrdinů. Citlivé rozvážení akce a psychologie, charakterových analýz a efektivních výbuchů, zahalených neproniknutelnou atmosférou chaosu, anarchie a boje o duši Gotham city tak na dvě a půl hodiny doslova přiková do sedaček snad všechny typy diváků - od "popcornařů" až po čtenáře Dostojevského. Tu pravou potravu pro svůj vkus tu totiž najde snad každý a to je vzácnost. Na viděnou v Gotham city!
Režie
Christopher Nolan

Scénář
Bob Kane
David S. Goyer
Jonathan Nolan
Christopher Nolan

Produkce
Jordan Goldberg
Scott Mednick
Emma Thomasová
Kevin De La Noy
Karl McMillan
Benjamin Melniker
Christopher Nolan
Charles Roven
Thomas Tull
Michael E. Uslan

Hudba
James Newton Howard
Hans Zimmer

Kamera
Wally Pfister


Herci
Christian Bale Bruce Wayne/Batman
Michael Caine Alfred Pennyworth
Heath Ledger Joker
Maggie Gyllenhaalová Rachel Dawes
Gary Oldman Lt. James Gordon
Morgan Freeman Lucius Fox
Eric Roberts Salvatore Maroni
Aaron Eckhart Harvey Dent
Cillian Murphy
Anthony Michael Hall Reese
Monique Curnenová detektiv Ramirezová
Nestor Carbonell major
Joshua Harto Reese
Michael Jai White Hráč
Colin McFarlane Commissioner Gillian B. Loeb
Nydia Rodriguez Terracinaová soudkyně Gothamu
Melinda McGrawová Barbara Gordonová
Nathan Gamble James Gordon Jr.
Danny Goldring
Chin Han Lau
William Fichtner manažer banky
Vincenzo Nicoli Mob Boss
Beatrice Rosenová Natascha
Tommy 'Tiny' Lister vězeň
Ritchie Coster Chechen
Winston Ellis Gator


A jedno moudro nakonec:

"Buď zemřeš jako hrdina… Nebo žiješ dost dlouho na to, abys viděl, jak se z tebe stává mizera."

Sweeney Todd - promo foto

24. listopadu 2008 v 12:04 | Sabienna |  Filmy Johnnyho Deppa
Při hledání a nacházení různých fotek s hercema, jsem náhodou narazila na tohleto úžasný foto.
Nikdy v životě jsem ho neviděla xDD Hledala jsem všemožný fota s Sweeneym, ale tohle jsem nenašla, až teď náhodně...xD A tak to bývá :D
Fakt nádherný foto,...prostě nějaký foto z nějakého promoshootu :D bych řekla, páč takovýhle fota jsou jedině z shootů ;)))
Opravdu pěknej kousek :)) Byla by škoda ho zmenšovat, a proto jsem ho nechala tak jak je a mám takovej pocit, že na blogu, vlastně ,tu' bude zase useklej :-/ Ale co, když si ho uložíte do počítače, bude si ho moc vychutnávat v plné kráse ;))

Kopírovat se Zdrojem!!


*in love*xD

Bla, bla áá bla xDD

22. listopadu 2008 v 14:16 | Sabienna |  Všechno ohledně blogu, o autorovi,...
Tenhle měsíc zase krutě nestíhám, fakt že jo. Mám tu 3 články a stejně jenom o Mattym - samozřejmě ;)) Mám špatnej pocit z toho, že sem nic nedávám, ale když já nevim co. Mám toho v počítači až moc a nevim co s tím mám dělat :D Špatnej pocit mám i z toho, že toho mám v počítači plno, ale tak všemožně neuspořádaný a přeházený. Joo, spíš to nemám úplný xD To mě hrozně nervuje … šetřim si na notebook, jako blázen, jenže mě čeká ještě objednávka věcí s Nirvanou á nevim jak to všechno udělám :D:D Ale až budu mít n-booka tak na intru mám pořád času dost xDD doufám že do tej doby svou sbírku dodělám a už z toho nebudu mít další stresy :D:D
Na příští měsíc mě ještě čeká novej design, u kterýho nemám absolutně žádnou vizi jak by mohl vypadat, každopádně na něm bude Matthew, to mi je jasný … a nebo Joker :D takže už mi to tak jasný není :D:D Každopádně, doufám, že to bude aspoň trochu vypadat vánočně ;))
Minulej tejden sem sem chtěla dát pár tipů na filmeše, a to na Zápisník Jedné Lásky, Legendu o Zorrovi nebo na Amadeuse a pro klasiky na Titanic. Tak nějak sem obkoukala všechno, Zápisník celej, to sem si nemohla odpustit, přenádherný film, hlavně je tam přenádhernej Ryan *in love* Myslím, že si ho přidám do ,Stars'. Zorra sem si taky nemohla odpustit, docela jsem se nasmála,…jednička byla ovšem na vyšší úrovni. Nicméně, pro fanoušky Antonia Banderase to byla povinnost se dívat :D:D Amadeuse, no, Mozarta… sem viděla kdysi dávno ve škole o Hudební Výchově, a ten film si docela živě pamatuju, takže sem se na to koukala když v Titanicu běžely reklamy.
Včera dávali Vítejte v Džungli, The Rocka opravdu miluju :D:D jeho filmový parťák se mi taky líbí :D:D nejlepší byly ty jeho "hromy a blesky" :D:D z toho jsem měla děsný záchvaty smíchu xxDD noo a nesmím zapomenout zmínit dnešní Lemru Línou, podle mě to bude s přehledem film, Matthew McConaughey je taky borec :D:D toho mám taky ráda :D:D
Teď hodlám udělat takovej řekla bych ,mini' článek, spíš seznam o mejch oblíbenejch hercích seriálech a filmech, ale myslím, že to s těma filmama dodám až dýlejc. Navíc dneska jsem objevila dalšího strašně sladkýho herce…Jonathan Jackson a viděla sem ho v Tajemství Nesmrtelných kde mimochodem hrála i Alexis Bledel (Rory Gilmorová) :D:D Prostě samej super filmeš xDDD
Navíc sem dneska chtěla jít do místního klubu, spíš, pajzlu, na Shauna Bakera, ale jsem nachcíplá a nechce se mi tam, navíc tam bude narváno a jestli jim zase zkolabuje klimatizace tak to budou jatka xDD Je to tam prostě na draka xDD Ale člověk se musí jít občas bavit :D:D
Há, budu končit…xD
Mějte se, Sáába xDD
A toje moje aktuální foto :D "Moje úmysly jsou zcela čestné, nic za tím nehledejte. Moje image není ničím ovlivněná, jen to bylo prostě protože sem nevěděla co na sebe a taky proto, že sem si uvědomila že mám strašně ráda černou barvu" :D
Blééééch :D snažila jsem se o zhulenej výraz....xDD já myslim, že se mi to docela povedlo :D (ani nééé, spíš se mi povedlo vypadat jako retard) xD

Jensen´s Eye of the Tiger !!! *special*

9. listopadu 2008 v 14:55 | Sabienna |  Ostatní o JA
Tak u tohohle videa já teď brečím smíchy :D a to doslova :D:D mamka přišla do pokoje a já sem se koukala na tohleto uplně PARÁDNÍ video a brečela smíchy :D:D:D uplně mrtěěě :D:D
Jensen předvádí jakési vystoupko na hudbu z Rockyho :D:D:D uplně neeejvíc :D:D mám z něj dooooost :D:D:D fakt uplně mrtě! :D:D Doporučuju :D:D:D

KOPÍROVAT SE ZDROJEM!! :D:D


Hned si to stáhnu a dám do mobilu xDDD

Matthew - Ikonky

9. listopadu 2008 v 14:49 | Sabienna |  Galerie MGG
Přidávám sem další ikonky s Mattem..zatím čerpu jen z toho co mám v počítači, ale mám v tom bordel, to se musí nechat :D brzo začnu hledat zase další výrobky aj obrázky :D
Budu si muset dělat nějaký plány, protože v tom vše mám chaos, mám toho v počítači tolik a tolik že nevim co sem mám dřív dát :D:D:D Nevím u koho mám začít, prostě nevim xDD Navíc mě vždycky chytne nějakej herec, a pak nejsem schopná se zajímat o nic jinýho než o něj xDD a toje špatný, protože pak si vyčerpu všechno co mám a už sem nemám co dát...a nebo se mi nechce sem nic o něm dát páč toho mám až nad hlavu moc xDD

Kopírovat se Zdrojem!!
A mám jich tam ještě spoustu a spoustu xDDD;)))

Matthew - fotky z jeho MySpace-ka xD

9. listopadu 2008 v 14:14 | Sabienna |  Galerie MGG
Zbytek fotek Matthewa co má na svým profilu světoznámého MySpace :D:D

Kopírovat se Zdrojem!!!
Ten klobouk mu ohromně slušíí :D

Totáálně k sežrání :)):-*

Tady u téhle fotky má napsáno něco jako "moje nové vlasy" nebo nějak tak, si to přesně nepamatuju :D:D:D Doufám, že je každýmu jasný, že to je paruka :D:D;)))

Matthew a la mušketýr :D:D když sem ho takhle viděla poprvý, chytla jsem vejtlem jako prase :D páč tady vypadá fakt jako mušketýr :D ten knírek :D:DxDDD a ten hřeben xDD

Aj se tím i učesal :D a nebo jenom porovnává podobu mezi ním a tím tejpkem na tom hřebenu? :D:D

A tady se zase kreslil :D:D á sedí to :D jenže na tom obrázku, mě přijde jako nějakej Signore :D:D (nebo jak že se to píše??xD) hlavně ten knír :D:D no prostě mazéééc :D:D

PS: brzy sem začnu dávat obrázky přímo kreslené JÍM - tedy Mattem, a fakt jsou zajímací ;) já sem se u nich dost natlemila :))) kreslí opravdu dost zajímavě :D Také hodlám častěji zavítat na jeho MySpace a přeložit jsem jeho profil, abyste věděli jak a co :D ale co vím, tak má u jedné kolonky s otázkou zda-li je zadaný napsáno že ne "Singl" :D toje opravdu veselá zpráva :D:D:D